Slévárny neželezných kovů

Keramické nálevky pro skořepinové formy

Nabízíme široký sortiment keramických nálevek určených pro skořepinové formy pro výrobu odlitků technologií lití na vytavitelný model. Jedná se o vysoce jakostní výrobky vyráběné metodou lisování z polosuché tzv. drolenkové směsi na bázi šamotu, kordieritu a mulitu. Mimo standardně vyráběné tvary jsme schopni nabídnout i výrobu specifických tvarů dle požadavku zákazníka. Nálevky je možné osadit pěnovými keramickými filtry, které jsou rovněž součástí naší nabídky.

Keramické filtry

Pěnové filtry FERROTERM patří k nedílné součásti moderních slévárenských provozů. V naší nabídce najdete 4 základní typy filtrů dle jejich oblasti použití. Filtry CERFERR-UC na bázi Al2O3 -C, které jsou primárně určeny pro filtraci oceli, litiny a slitin neželezných kovů, filtry STEELFERR na bázi zirkonu pro filtraci uhlíkových a vysoce legovaných ocelí. Filtry CERFERR na bázi SiC– Al2O3 pro filtraci litiny a neželezných kovů a v neposlední řadě filtry CERFERR-AL na bázi Al2 O3 pro filtraci slitin hliníku. Hlavním benefitem použití filtrů FERROTERM je snížení procenta vzniku endogenních a exogenních vměstků, redukce možnosti vzniku vad způsobených účinky plynu, zajištění rovnoměrného průtoku kovu a minimálního snížení teploty během filtračního procesu.

Refalcoat

Nabízíme keramický nátěr REFALCOAT, který je určen jako ochranný nátěr pro nové i opravné nátěry kovových i keramických povrchů, které jsou přímo ve styku s roztaveným kovem. Jeho předností je, že vytváří dělící kluznou vrstvu, která zajišťuje nesmáčivost natřených povrchů a ochranu před abrazí i korozí roztaveným kovem. REFALCOAT je vodou ředitelný přípravek a před použitím je nutné nátěr důkladně promíchat. Nanáší se štětcem nebo stříkáním v jedné nebo dvou vrstvách na suché a očištěné povrchy. Natřené plochy je třeba před litím řádně vysušit nejlépe plynovým hořákem.

Potřebujete poradit, pomoci nebo navrhnout vhodné řešení či aplikaci? Obraťte se na naši společnost a dejte konečně oceli ten správný směr!

Kontaktní formulář

Kontakt

Masarykova 391/1
678 01 Blansko
IČ: 08707511
DIČ: CZ08707511

MOBIL

Martin Bača
+420731062118

Jiří Langer
+420737332719

Najdete nás